riverside- up

Mérkőzés összefoglaló

“Az első meccs gyors lezárása okán keletkezett nagyszünetet követően kezdődött a Riverside-Up&Fly mérkőzés. Mindkét csapatnak volt mit bizonyítania az előző kört követően. A River nyilván meg akarta mutatni, hogy nem volt véletlen az a szoros meccs (11-7) Vámosszabadiban, az Up&Fly pedig azt, hogy de. A nyitás után ment az adok-kapok, így a 18. percben 2-2 volt az állás, ám ezt követően a Riverside addigi nagyon feszes védekezését megfejelte még hatékonyabb támadással és a 25. percre ellépett 4-2-re. A győri gárdát persze nem olyan fából faragták, hogy két pontos hátránynál kétségbeessen és nem is tették, változtattak a védekezésükön és ezt a Riverside képtelen volt megfelelően lereagálni. Védekezésben változatlanul ott voltak, de a támadóoldalon terített betli lett a csapat és a hibák miatt a játékosok között is egyre növekedett a feszültség. Ellenben az UF szorgos gyűjtögető munkába kezdett és négy pontot pakolt a táblára, ezzel az 55. percben 4-6-os állással zárult a félidő. A második játékrészben a csapatok ott folytatták, ahol abbahagyták az Up&Fly oldalán lassan csordogáló, de tűpontos és ami még fontosabb eredményes támadások, a River oldalán patent védekezés, de teljesen meddő támadójáték, ráadásul a fizikai fáradás tünetei is jelentkeztek. Így nem is csoda, hogy a 97. percben az Up&Fly behúzta a 4-15-ös végeredményhez szükséges utolsó pontot is. Ha csak a végeredményt nézzük, akkor az Up&Fly igazolhatja, hogy a Vámosszabadi mérkőzés véletlen volt, de a teljes képet nézve a Riverben benne van, hogy megszorítson erősebb ellenfeleket is, csak ugye támadásban a „B” tervüknek legalább 50%-os szintet kellene hoznia vagy kéne egy „C” terv is.”